Generalinis direktorius
 
 
 
 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2315
Dabar naršo: 69
Klausimai-atsakymai
Bendrieji klausimai
2004-12-06
Laba diena, noriu Jūsų paklausti, pirma,Kodėl yra pažeistos privačios žemės savininko teisės, kadangi Naujame Medžioklės įstatyme nėra atsižvelgta į tebevykstančia žemės reformą Lietuvoje, Medžioklės įstatymo 22 straipsnio 3 dalies 1 punkte yra aiškiai nustatyti reikalavimai iki 2001 m. gruodžio 29 d. turi būti pateiktos medžioklės plotų nuomos sutartys, sudarytos su žemės sklypų savininkais ir valdytojais iki Laukinės gyvūnijos įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo, o ne (atvirkščiai) iki žemės reformos pabaigos. Kodėl sąmoningai tyčia piktnaudžiaujama įstatymu, uzurpuojamos žemės savininkų teisės į medžioklės plotų nuomos sutarčių sudarymą, vykstant žemės reformai, privačių žemių savininkui atgaus žemės nuosavybės dokumentus po 2001 m. gruodžio 29 d., jie paliekami be teisiais, egzistuojant laisvam sutarčių sudarymo principui, ar gali būti sudarytos medžioklės plotų sutartys.
antra,įvertinti Aplinkos ministro ir Žemės ūkio ministro 2002 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr. 487361 patvirtintus komisijos medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti nuostatus (Žin., 2002, Nr.97-4304) jų atitikimą Vietos savivaldos įstatymo reikalavimams, abejojama, ar aukščiau minėtame įsakyme merams suteikti įgaliojimai bei nustatyta komisijų atskaitomybė merams atitinka Vietos savivaldos įstatymo reikalavimus (Žin., 1994, Nr.55-1049).
trečia,2004 m. sausio 12-18 d. "Ekstra" savaitraštyje NR.2 (267) Su dvivamzdžiu – į sovietinės nostalgijos glėbį (Medžioklės įstatymas – Seimo medžiotojų šūvis į privačią nuosavybę) visuomeniai teigiamas faktas tai, kad Naujame Medžioklės įstatyme sakoma, jog medžiotojai, jei į jų medžioklės plotus patenka savininkų žemės ir miškai, privalo turėti savininkų sutikimą. Tačiau toks sandėris įteisinamas ne kaip raštiškas savininko sutikimas, o kaip neprieštaravimas. Pakanka viešai paskelbti, kad kažkokiam medžiotojų būreliui atitenka medžioklės plotas. Jeigu per mėnesį nesulaukta savininkų prieštaravimų - šiame plote gali elgtis kaip nori. Tokią išvadą priėjo ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, kuriems mažiausiai keturios Medžioklės įstatymo nuostatos pasirodė įtartinos. "Apibendrinus informaciją, galima daryti išvadą, kad galiojančiame Lietuvos Respublikos medžioklės įstatyme bei kituose medžioklę ir medžioklės plotų naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose yra nuostatų, sudarančių prielaidas korupcijai", - sakoma STT vadovo Valentino Junoko prieš metus pasirašytame rašte.
<< 1 ... 11 ... 17 ... 20 ... 22 23 24 25 >> 
Užduokite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas:
AntiSpam
Atkreipiame dėmesį, kad informacija, kurią asmuo pateikia klausimui skirtame laukelyje, automatiškai yra talpinama į Europos teisės departamento internetinę svetainę jos nekoreguojant.
Apie departamentą
Istorija