Generalinis direktorius
 
 
 
 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 363
Dabar naršo: 56
Klausimai-atsakymai
Bendrieji klausimai
2009-12-08
Laba diena,

2009-05-26 buvo pateiktas toks klausimas ir Jūsų atsakymas:

Laba diena, noreciau paklausti,buvusiam vyrui buvo priteisti alimentai musu vaikams taciau jis ju nemoka. Susidare nemaza skola. siuo metu jis gyvena Norvegijoje. ar yra galimybe atgauti skola? Aciu


2009-05-26 paklausė: M.

Europos teisės departamentas, išnagrinėjęs Jūsų užduotą klausimą, pažymi, kad Jūsų nurodytu atveju priverstinio teismo sprendimo vykdymo vieta priklauso nuo faktinių aplinkybių. Jei Jūsų buvusio vyro nuolatinė gyvenamoji vieta teisine prasme yra Lietuvos Respublikoje (pvz., jei jis tik laikinai išvykęs į Norvegijos Karalystę); arba Jūsų vyras turi turto Lietuvos Respublikoje, į kurį galėtų būti nukreiptas išieškojimas, ir teismo išduotame vykdomajame dokumente jo gyvenamoji vieta nurodyta Lietuvos Respublikoje, siūlytume kreiptis į antstolius.
Be to pažymime, kad Jūs turite galimybę kreiptis į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dėl išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo gavimo (plačiau apie tai interneto svetainėje: http:www.socmin.ltindex.php?-325096156).
Galiausiai pažymime, kad, jei vis dėlto Jūsų buvusio vyro nuolatinė gyvenamoji vieta yra Norvegijoje irar jis Lietuvos Respublikoje neturi turto, į kurį galėtų būti nukreiptas išieškojimas, Jums gali tekti kreiptis į kompetentingą Norvegijos Karalystės teismą dėl Lietuvos Respublikos teismo sprendimo pripažinimo ir vykdymo. Šiuo aspektu norėtume pažymėti, kad teisinio pagrindo pripažinti Lietuvos Respublikos teismų sprendimus Norvegijoje nėra, todėl toks pripažinimas iš esmės galėtų būti vykdomas tik geranoriškumo pagrindu. Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta, esant būtinybei vykdyti sprendimą Norvegijos Karalystėje, siūlytume kreiptis į kompetentingą Norvegijos instituciją per LR teisingumo ministeriją.

Norėčiau pasiteirauti, kuo remiantis Jūs teigiate, kad "teisinio pagrindo pripažinti Lietuvos Respublikos teismų sprendimus Norvegijoje nėra, todėl toks pripažinimas iš esmės galėtų būti vykdomas tik geranoriškumo pagrindu" ?

Jeigu vadovaujantis Lugano konvencija 1988 m. ir 2002 m. kovo mėn. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 442001 dėl jurisdikcijos ir teismo sprendimų civilinėse ir komercinėse bylose pripažinimo ir vykdymo, Norvegijos karalystė yra ratifikavusi šias sutartis.
<< 1 2 ... 5 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 25 >> 
Užduokite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas:
AntiSpam
Atkreipiame dėmesį, kad informacija, kurią asmuo pateikia klausimui skirtame laukelyje, automatiškai yra talpinama į Europos teisės departamento internetinę svetainę jos nekoreguojant.
Apie departamentą
Istorija