Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 1035
Dabar naršo: 34
Konferencija ES teisės perkėlimo ir įgyvendinimo klausimais

2013 m. rugsėjo 19 - 20 d. Vilniuje vyksta Konferencija ES teisės perkėlimo ir įgyvendinimo klausimais, organizuojama Europos teisės departamento prie Teisingumo ministerijos. Sekant Čekijos Respublikos, Belgijos karalystės ir Lenkijos Respublikos pavyzdžiu, tokio pobūdžio konferencija rengiama ketvirtą kartą ir skirta ES teisės perkėlimo ir įgyvendinimo probleminiams klausimams aptarti. Konferencijoje dalyvauja Europos Komisijos, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo, visų valstybių narių atstovai. Atsižvelgiant į Lietuvos Pirmininkavimo ES prioritetus, konferencijoje taip pat pakviesti dalyvauti valstybių kandidačių ir potencialių kandidačių į ES bei Rytų partnerystės valstybių atstovai.

Konferencijos išvakarėse, rugsėjo 18 d. Europos teisės departamentas surengs seminarą ES šalims kandidatėms, potencialioms kandidatėms ir Rytų partnerėms, kurio metu bus pasidalinta šių valstybių integracijos į Europos Sąjungą patirtimi bei pristatyta Lietuvos pasirengimo narystei ES istorija, geroji praktika, pasirengimo narystei ES metu sukurti integracijos valdymo instrumentai, dalis kurių veikia iki šiol.

Konferencijos metu nagrinėjamos tokios temos kaip ES teisės perkėlimo ir įgyvendinimo aktualijos bei perkėlimo ir įgyvendinimo procesų tobulinimas, Europos Komisijos ir valstybių narių bendradarbiavimas, siekiant užtikrinti tinkamą ir laiku atliktą ES teisės perkėlimą ir įgyvendinimą, ES teisės pažeidimo procedūros taikymas, Lisabonos sutartimi įvestų naujovių poveikis teisės įgyvendinimo procesui, ES teisės perkėlimas ir įgyvendinimas valstybėse kandidatėse ir Rytų kaimynystės šalyse.

Šiais metais Lietuvos Pirmininkavimo ES Tarybai metu rengiamoje konferencijoje dalyvauja aukšti Europos Komisijos pareigūnai p. P. Hetsch (Europos Komisijos Teisės tarnybos Generalinio direktoriaus pavaduotojas) ir p. E. Golberg (Europos Komisijos Generalinio Sekretoriato direktorė).

Nuo 2009 m. tokio pobūdžio konferencija yra rengiama kiekvienais metais ES Tarybai pirmininkaujančios valstybės ir susilaukia labai didelio dėmesio.« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2013-11-07 15:23:14