Generalinis direktorius
 
 
 
 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 701
Dabar naršo: 20
Klausimai-atsakymai
2016-09-05
Laba diena. Mano draugas buvo padares nusikaltima Vokietijoj ir atlyko bausme. Buvo deportuotas 3 metams. Tas laikas ka tik pasibaige. Dabar norim vaziuoti dirbti i Vokietija. Ar ji ileistu ir ar leistu ten dirbti ir gyventi?Ar galima keliauti pavizdziui i Olandija? Ar jo nesulaikytu Vokietijoi?

Atsakymas

Sveiki,

Europos teisės departamentas, išnagrinėjęs Jūsų klausimą, pažymi, kad pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 21 straipsnio 1 dalį kiekvienas Sąjungos pilietis turi teisę laisvai judėti ir apsigyventi valstybių narių teritorijoje laikydamasis Sutartyse ir joms įgyvendinti priimtose nuostatose nustatytų apribojimų bei sąlygų. ES piliečių ir jų šeimos narių judėjimą, taip pat jų gyvenimą valstybių narių teritorijoje reglamentuoja 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/38/EB nuostatos. Remiantis šios direktyvos 27 ir 32 straipsniais valstybės narės gali apriboti Sąjungos piliečių judėjimo ir gyvenimo šalyje laisvę dėl valstybinės politikos, visuomenės saugumo ar sveikatos apsaugos priežasčių. Bet koks apribojimas, pavyzdžiui, draudimas atvykti į šalį, turi atitikti minėtoje direktyvoje nustatytas sąlygas. Šiuo aspektu pastebėtina, kad ankstesnis teistumas pats savaime negali būti teisės laisvai judėti ir gyventi šalyje ribojimo priežastis. Be to, norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad ES piliečiai, kuriems viešosios tvarkos ar visuomenės saugumo tikslais uždrausta atvykti į valstybę narę, praėjus pagrįstam laikotarpiui ir bet kuriuo atveju praėjus trejiems metams nuo galutinio sprendimo išsiųsti asmenį iš šalies įvykdymo gali prašyti panaikinti draudimą atvykti į valstybę narę.

Taip pat pažymime, kad Šengeno erdvėje panaikinta vidaus sienų kontrolė, todėl judant Šengeno erdvės viduje (pvz., iš Vokietijos vykstant į Olandiją) vidaus sienų kontrolės procedūros netaikomos.

Būtume dėkingi, jei informuotumėte, ar siunčiama informacija padėjo Jums rūpimu klausimu. Taip pat raginame pranešti, jei klausimo sprendimo metu susidurtumėte su kitais klausimais, susijusiais su Europos Sąjungos teisės taikymu.

Atgal
Apie departamentą
Istorija