Generalinis direktorius
 
 
 
 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 3430
Dabar naršo: 67
Klausimai-atsakymai
2008-10-13
Laba diena,

Noreciau paklausti, koks Jusu institucijos vaidmuo ES teises aktu, ypac direktyvu, perkelime i nacionaline teise. LR Vyriausybes nutarime, kuris numato Lietuvos pozicijos rengima ir ES teises aktu perkelimo koordinavima apie Jusu institucija neuzsimenama. Jus teikiate isvadas institucijoms kiekvieno teises akto perkelimui, ar tai institucijai paprasius? Kokiomis taisyklemis siuo atveju remiamasi? Ar yra kokie teises aktai, apibreziantys Jusu isvadu teikimo procedura ir pan.?

Beje, Jusu institucija atstovauja Lietuva ETT. Kaip praktiskai butu igyvendinamas valstybes atsakomybes del direktyvu neigyvendinimo principas? Valstybe esant tam tikroms aplinkybems turi atlyginti nuostolius, tai kaip sis principas veikia praktiskai? Nuostolius atlygina uz direktyvos perkelima buvusi atsakinga institucija tiesiogiai ar yra koks bendras fondas ir pan?

Europos teisės departamentas prie Teisingumo ministerijos teikia išvadas apie nacionalinės teisės atitikimą ES teisei ir atstovauja Lietuvai Europos Bendrijų Teisingumo Teisme.

Išvados institucijoms teikiamos tiek joms paprašius, tiek teisės aktų nustatyta tvarka.

Tai nustatyta Europos teisės departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos nuostatų II dalyje.

Nuostatus galite rasti Europos teisės departamento internetiniame puslapyje, skiltyje „Teisės aktai“:

http://www.etd.lt/index.php?-943403689

Išvados teikiamos vadovaujantis teisės aktais, kuriuos galite rasti  Europos teisės departamento internetiniame puslapyje, skiltyje „Teisės aktai“:  

http://www.etd.lt/index.php?1976594907

Valstybės atsakomybės dėl direktyvų neįgyvendinimo principo įgyvendinimas:

Jei ES valstybė narė laiku (iki ES teisės akte nurodytos datos) neperkelia ar neįgyvendina tam tikros direktyvos ar kito ES teisės akto nuostatų nacionalinėje teisėje arba tai padaro tik iš dalies ar netinkamai, Europos Komisija gali inicijuoti vadinamąją ES teisės pažeidimo procedūrą (EB steigimo sutarties 226 str.). Ši procedūra susideda iš kelių etapų:

oficialus pranešimas (Europos Komisija teiraujasi neperkėlimo ar neįgyvendinimo priežasčių); pagrįsta nuomonė (Europos Komisija imperatyviai prašo iki nustatyto termino perkelti ar įgyvendinti atitinkamą ES teisės aktą); bylos iškėlimas Europos Teisingumo Teisme - Teismas įsipareigojimų nevykdančiai valstybei narei po atitinkamos procedūros gali skirti iki kelių dešimčių tūkstančių eurų per dieną siekiančią baudą. 

Detalesnę informaciją dėl valstybės atsakomybės dėl direktyvų neįgyvendinimo principo įgyvendinimo galite rasti šiais adresais:

1)http://www.euro.lt/old/WWW_Vadovas/2_ES%20reikalu%20koordinavimas%20Lietuvoje/23_ES%20teises%20perkelimas/233_Atsakomybe%20uz%20ES%20teises%20pazeidimus.pdf

2) http://www.leidykla.eu/fileadmin/Politologija/48/133-164.pdf

Už direktyvų neįgyvendinimą žalos atlyginimas tenka tiesiogiai valstybei. Žala padengiama iš valstybės biudžeto.
Atgal
Apie departamentą
Istorija