Generalinis direktorius
 
 
 
 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 1044
Dabar naršo: 22
Klausimai-atsakymai
2017-02-07
Laba diena.norejau paklausti ar mano vyrui dar galioja deportas is vokietijos.jis ten kalejo 5metus ir gavo deporta.kur galetume kreiptis issiaiakinti ar deportas jam galioja ar jau panaikintas.aciu uz atsakyma.

Atsakymas

Sveiki,

Europos teisės departamentas, išnagrinėjęs Jūsų klausimą, pažymi, kad pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 21 straipsnio 1 dalį kiekvienas Sąjungos pilietis turi teisę laisvai judėti ir apsigyventi valstybių narių teritorijoje laikydamasis Sutartyse ir joms įgyvendinti priimtose nuostatose nustatytų apribojimų bei sąlygų. ES piliečių ir jų šeimos narių judėjimą, taip pat jų gyvenimą valstybių narių teritorijoje reglamentuoja 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/38/EB nuostatos. Remiantis šios direktyvos 27 ir 32 straipsniais valstybės narės gali apriboti Sąjungos piliečių judėjimo ir gyvenimo šalyje laisvę dėl valstybinės politikos, visuomenės saugumo ar sveikatos apsaugos priežasčių. Bet koks apribojimas, pavyzdžiui, draudimas atvykti į šalį, turi atitikti minėtoje direktyvoje nustatytas sąlygas. Šiuo aspektu pastebėtina, kad ankstesnis teistumas pats savaime negali būti teisės laisvai judėti ir gyventi šalyje ribojimo priežastis. Be to, norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad ES piliečiai, kuriems viešosios tvarkos ar visuomenės saugumo tikslais uždrausta atvykti į valstybę narę, praėjus pagrįstam laikotarpiui ir bet kuriuo atveju praėjus trejiems metams nuo galutinio sprendimo išsiųsti asmenį iš šalies įvykdymo gali prašyti panaikinti draudimą atvykti į valstybę narę.

Dėl konkretaus Jūsų atvejo siūlytume kreiptis į Vokietijos ambasadą, kuri suteiks daugiau informacijos apie Jūsų vyro galimybę vykti į šią šalį.

Būtume dėkingi, jei informuotumėte, ar siunčiama informacija padėjo Jums rūpimu klausimu. Taip pat raginame pranešti, jei klausimo sprendimo metu susidurtumėte su kitais klausimais, susijusiais su Europos Sąjungos teisės taikymu.

Atgal
Apie departamentą
Istorija