Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 731
Dabar naršo: 48
Vilniuje bus diskutuojama apie Teisingumo Teismo reformą

2013 m. rugsėjo 26-28 d. Vilniuje vyks neformali valstybių narių vyriausybių atstovų diskusija Teisingumo Teismo reformos tema, organizuojama Europos teisės departamento prie Teisingumo ministerijos. Ši diskusija yra skirta platesniame kontekste aptarti aktualias Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėkūros iniciatyvas ir galimus alternatyvius sprendimus, skirtus bylų nagrinėjimo efektyvumo didinimui.

2011 m. pradžioje Teisingumo Teismas pateikė Tarybai ir Europos Parlamentui pasiūlymą dėl jo Statuto ir procedūros reglamento pakeitimo. Teisingumo Teismui reikia neatidėliotinos pagalbos, nes dėl išaugusio naujų bylų skaičiaus ir dėl neišnagrinėtų ankstesnių bylų itin padidėjo su bylomis susijęs darbo krūvis bei bylų nagrinėjimo trukmė. Dauguma šios Teisingumo Teismo reformos klausimų buvo suderinti Teisingumo Teismo darbo grupėje, tačiau dėl dalies klausimų valstybių narių nuomonės išsiskyrė. Pažymėtina, kad buvo pateikta nemažai kompromisinių pasiūlymų, dėl kurių darbo grupės rėmuose vis dar nesurandamas bendras sprendimas. Neformalių debatų Vilniuje metu bus diskutuojama apie paskutinius Teisingumo Teismo pasiūlymus ir galimus alternatyvius sprendimus, susijusius su papildomų teisėjų paskyrimu Bendrajame Teisme.

„Vyriausybės atstovų susitikimas Vilniuje bus puiki platforma neformalioms diskusijoms apie Teisingumo Teismo reformą. Ši reforma būtų neabejotinai svarbi ES institucijoms, tačiau didžiausią reikšmę ji turėtų valstybėms narėms ir jų subjektams, kurie suinteresuoti, kad bylų nagrinėjimo procesas Teisingumo Teisme būtų kuo efektyvesnis“, - sako Europos teisės departamento generalinis direktorius Deividas Kriaučiūnas.

Kartu su vyriausybių atstovais Teisingumo Teisme diskusijoje dalyvaus ir Europos Komisijos, Tarybos Generalinio sekretoriato ir Teisingumo Teismo atstovai.

Prieš pagrindinę diskusiją taip pat bus suorganizuotas atskiras vyriausybių atstovų Teisingumo Teisme susitikimas, kuriame bus aptarti praktiniai klausimai, susiję su agentų darbo organizavimu.

 

 « Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2013-11-07 15:23:27