Generalinis direktorius
 
 
 
 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 1084
Dabar naršo: 47
Klausimai-atsakymai
2015-02-21
Sveiki,
Padariau nusikaltima Anlgijoje pries 3metus ir sedejau kalejime 4 menesius. Tuo metu kai sedejau kalejime, atejo pareigunai i mano kamera ir paklause ar noriu sugristi i savo sali, pasakiau, kad noriu ir pasirasiau deportacijos dokumentus savo noru, galejau nieko nesirasyti. Kai baigesi kalejimo laikas, mane deportavo i Lietuva. Dabar supratau, kad padariau didele klaida pasirasydamas dokumentus ir noreciau, sugristi atgal i Anglija. Kiek laiko negalesiu grysti i Anlgija. Ir kaip galeciau nutraukti deportacijos orderi?
Aciu uz atsakyma.

Atsakymas

Sveiki,

Sunku pasakyti, kiek tiksliai laiko galiojo konkrečiai Jūsų atveju skirtas draudimas sugrįžti į šalį – tai turėjo būti nurodyta išsiuntimo dokumentuose, kuriuos pasirašėte.

2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/38/EB dėl Sąjungos piliečių ir jų šeimos narių teisės laisvai judėti ir gyventi valstybių narių teritorijoje 32 straipsnis nustato, kad:

1. Asmenys, išsiųsti iš šalies dėl valstybinės politikos ar visuomenės saugumo priežasčių, gali pateikti pareiškimą panaikinti išsiuntimo iš šalies nurodymą po pagrįsto laikotarpio, atsižvelgiant į aplinkybes ir bet kuriuo atveju praėjus trejiems metams po galutinio išsiuntimo iš šalies nurodymo, kuris buvo teisėtai priimtas laikantis Bendrijos įstatymų, pateikiant argumentus, iš kurių galima nustatyti, kad rimtai pasikeitė aplinkybės, kurios pateisino nurodymą dėl jų išsiuntimo iš šalies. Atitinkama valstybė narė priima sprendimą dėl tokio pareiškimo per šešis mėnesius nuo jo pateikimo.

2. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyti asmenys neturi teisės patekti į atitinkamos valstybės narės teritoriją, kol jų pareiškimas svarstomas.

Taigi, manytina, kad Jūsų atveju terminas, kurio metu draudžiama grįžti į šalį jau turėtų būti pasibaigęs.

Deja, negalime pateikti tikslios informacijos dėl tolesnių veiksmų, kurių galėtumėte imtis, nes šią sritį reglamentuoja Jungtinės Karalystės teisės aktai, o ne Europos Sąjungos teisė.

Bendruoju atveju Jūs galite rašyti prašymą dėl deportavimo įsako atšaukimo (Request for Revocation of a Deportation Order).  Prašymas yra laisvos formos, tik būtinai įrašykite Home Office’o išduotame deportavimo dokumente nurodytą numerį (Reference Number). Jį siųskite tiesiai adresu:

Criminal Casework Directorate

Workflow Unit, 17th Floor

Apollo House

Wellesley Road

Croydon CR9 2RR

United Kingdom

arba ambasadai Varšuvoje – jie jį perduos (bet tai užtruks ilgiau):

Regional Entry Clearance Manager

UK Visas and Immigration

British Embassy

Ul. Kawalerii 12

00-468 Warsaw

Poland

Taip pat galima rašyti el. Paštu: Warsaw_visamail@fco.gov.uk , prašymą adresuojant “to Entry Clearance Officer”.

Daugiau informacijos galite rasti http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/policyandlaw/immigrationlaw/immigrationrules/part13/

Atgal
Apie departamentą
Istorija