Generalinis direktorius
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 695
Dabar naršo: 31
Klausimai-atsakymai
2017-10-29
Sveiki.norejau suzinuoti ar galiu ivaziuoti i uk jei buvau gaves deporta metams ir man jis jau pasibaiges birzelio mien?

Atsakymas:

Informuojame, kad pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 21 straipsnio 1 dalį, kiekvienas Sąjungos pilietis turi teisę laisvai judėti ir apsigyventi valstybių narių teritorijoje laikydamasis Sutartyse ir joms įgyvendinti priimtose nuostatose nustatytų apribojimų bei sąlygų. ES piliečių ir jų šeimos narių judėjimą, taip pat jų gyvenimą valstybių narių teritorijoje reglamentuoja 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/38/EB nuostatos. Remiantis šios direktyvos 5 straipsnio 1 dalimi, valstybės narės suteikia tapatybės kortelę ar pasą turintiems Sąjungos piliečiams ir pasą turintiems jų šeimos nariams teisę įvažiuoti į jų teritoriją. Tačiau pažymėtina ir tai, kad vadovaujantis 27 ir 32 straipsniais, valstybės narės gali apriboti Sąjungos piliečių judėjimo ir gyvenimo šalyje laisvę dėl valstybinės politikos, visuomenės saugumo ar sveikatos apsaugos priežasčių. Bet koks apribojimas, pavyzdžiui, draudimas atvykti į šalį, turi atitikti minėtoje direktyvoje nustatytas sąlygas. Šiuo aspektu pastebėtina, kad ankstesnis teistumas pats savaime negali būti teisės laisvai judėti ir gyventi šalyje ribojimo priežastis. Be to, norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad ES piliečiai, kuriems viešosios tvarkos ar visuomenės saugumo tikslais uždrausta atvykti į valstybę narę, praėjus pagrįstam laikotarpiui ir bet kuriuo atveju – praėjus trejiems metams nuo galutinio sprendimo išsiųsti asmenį iš šalies įvykdymo, gali prašyti panaikinti draudimą atvykti į valstybę narę.

Kaip suprantame iš Jūsų užklausos, Jums buvo uždrausta atvykti į Jungtinę Karalystę metus laiko, tuo tarpu dabar šis terminas jau yra suėjęs. Todėl darytina išvada, kad galite vykti į Jungtinę Karalystę. Vis dėlto, jeigu turite tam tikrų abejonių, informuojame, jog dėl to, ar Jums yra leidžiama atvykti į Jungtinę Karalystę, galite pateikti tiesioginę užklausą šiuo adresu:

Criminal Casework Directorate

Workflow Unit, 17th Floor

Apollo House

Wellesley Road

Croydon CR9 2RR

United Kingdom

arba kreptis į ambasadą Varšuvoje:

Regional Entry Clearance Manager

UK Visas and Immigration

British Embassy

Ul. Kawalerii 12

00-468 Warsaw

Poland

Taip pat galite rašyti el. paštu: Warsaw_visamail@fco.gov.uk , prašymą adresuojant “to Entry Clearance Officer”.

Remdamiesi Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje pateikta informacija, taip pat informuojame, jog norėdamas sužinoti savo statusą, t. y. ar būsite įleistas į Jungtinę Karalystę, galite užpildyti paraišką vizai gauti. Nors Jums, kaip Lietuvos piliečiui, viza į Jungtinę Karalystę nėra reikalinga, atlikęs šią procedūrą galėsite žinoti, ar Jums teisė atvykti į Jungtinę Karalystę nėra apribota.

Daugiau informacijos apie vizas galite rasti čia:

https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/tourist-short-stay-visas

Atgal
Apie departamentą
Istorija