Generalinis direktorius
 
 
 
 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2315
Dabar naršo: 69
Klausimai-atsakymai
2016-08-26
noriu paklausti kaip galiu suzinoti ar man yra uzdrausta atvykti i Jungtine Karalyste? Situacija tokia; vaziavau su mikriuku i anglija ir manes nepraleido pro anglijos siena(calais),po dvieju bandymu pasake kad esu uzbanintas ivaziuoti 1metam,bet jokiu dokumentu nepasirasiau kad susipazinau su tuo ar kad man tai buvo isaiskinta,manau kad pareigunas norejo mane tiesiog pagazdinti kad nebandyciau 3 kart,kaip suzinoti ar tikrai man uzdrausta ten vykti? Jungtines Karalystes ambasada lietuvoje sake kad situo klausimu jie negali padeti,ka man daryti?

Atsakymas

 

Sveiki,

Jeigu Jūs esate Lietuvos Respublikos pilietis, Jūs kartu taip pat esate Europos Sąjungos pilietis (Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 20 straipsnis). Pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 21 straipsnio 1 dalį kiekvienas Sąjungos pilietis turi teisę laisvai judėti ir apsigyventi valstybių narių teritorijoje laikydamasis Sutartyse ir joms įgyvendinti priimtose nuostatose nustatytų apribojimų bei sąlygų. ES piliečių ir jų šeimos narių judėjimą, taip pat jų gyvenimą valstybių narių teritorijoje reglamentuoja 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/38/EB nuostatos. Valstybės narės, vadovaudamosi šios direktyvos 27 straipsniu, gali apriboti Sąjungos piliečių judėjimo ir gyvenimo šalyje laisvę dėl valstybinės politikos, visuomenės saugumo ar sveikatos apsaugos priežasčių. Tačiau bet koks apribojimas, pavyzdžiui, draudimas atvykti į šalį, turi atitikti minėtoje direktyvoje nustatytas sąlygas.
Direktyvoje (30 straipsnis) nurodyta, kad asmenys turi būti raštu informuojami apie sprendimus, ribojančius jų patekimą į valstybę narę:
1.  Atitinkami asmenys apie pagal 27 straipsnio 1 dalį priimtus sprendimus informuojami raštu taip, kad gerai suvoktų jų turinį ir pasekmes jiems.
2.  Atitinkami asmenys tiksliai ir išsamiai informuojami apie valstybinės politikos, visuomenės saugumo ar sveikatos apsaugos priežastis, kuriomis buvo grindžiamas sprendimas jų atžvilgiu, nebent tai prieštarautų valstybės saugumui.
3.  Pranešime nurodomas teismas ar administracinė institucija, kurioje atitinkamas asmuo gali pateikti apeliaciją, apeliacijos pateikimo terminas ir, jei taikytina, laikas, per kurį asmuo turi palikti valstybės narės teritoriją. Išskyrus tinkamai pagrįstus neatidėliotinus atvejus, laikas, per kurį leidžiama palikti teritoriją, turi būti ne trumpesnis kaip vienas mėnuo nuo pranešimo dienos.

Pažymėtina, kad pagal Direktyvos 40 straipsnio 1 dalį valstybės narės priima įstatymus ir kitus teisės aktus, kurie, įsigalioję iki 2006 m. balandžio 30 d., įgyvendina šią direktyvą. Tai reiškia, kad šios direktyvos nuostatos turi būti įgyvendintos ir Jungtinės Karalystės nacionalinėje teisėje, kuria Jūs turite teisę vadovautis.

Tuo atveju, jeigu manytumėte, kad Jūsų, kaip ES piliečio, teisės buvo pažeistos, siūlytume kreiptis į SOLVIT. Internetinę užklausos formą rasite čia: http://ec.europa.eu/eu-rights/enquiry-complaint-form/home?languageCode=lt&origin=solvit-web

Dėl klausimo, ar Jums iš tikrųjų yra uždrausta atvykti į Jungtinę Karalystę, siūlytume kreiptis šiuo adresu:
Criminal Casework Directorate
Workflow Unit, 17th Floor
Apollo House
Wellesley Road
Croydon CR9 2RR
United Kingdom

arba į ambasadą Varšuvoje:
Regional Entry Clearance Manager
UK Visas and Immigration
British Embassy
Ul. Kawalerii 12
00-468 Warsaw
Poland

Taip pat galima rašyti el. Paštu: Warsaw_visamail@fco.gov.uk , prašymą adresuojant “to Entry Clearance Officer”.

Būtume dėkingi, jei informuotumėte, ar siunčiama informacija padėjo Jums rūpimu klausimu. Taip pat raginame pranešti, jei klausimo sprendimo metu susidurtumėte su kitais klausimais, susijusiais su Europos Sąjungos teisės taikymu.

Atgal
Apie departamentą
Istorija