Generalinis direktorius
 
 
 
 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 754
Dabar naršo: 59
Klausimai-atsakymai
2017-07-07
sveiki,norejau paklaust,as pries seserius metus buvau Anglijoje,ir isvaziavau prisidirbes skolu,ir bankui,ir telefonu pora buvau paemes,bet dabar noriu gryst,ar ileis mane,ar ne?

Atsakymas:

Jeigu asmuo yra Lietuvos Respublikos pilietis, jis kartu yra ir Europos Sąjungos pilietis (Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 20 straipsnis). Pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 21 straipsnio 1 dalį, kiekvienas Sąjungos pilietis turi teisę laisvai judėti ir apsigyventi valstybių narių teritorijoje laikydamasis Sutartyse ir joms įgyvendinti priimtose nuostatose nustatytų apribojimų bei sąlygų.

ES piliečių ir jų šeimos narių teisę laisvai judėti bei apsigyventi Europos Sąjungos valstybių narių teritorijoje reglamentuoja 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/38/EB nuostatos. Vadovaujantis šia direktyva, Sąjungos piliečiai, turintys galiojančią tapatybės kortelę ar pasą, turi teisę išvažiuoti iš valstybės narės teritorijos į kitą valstybę narę (direktyvos 4 straipsnio 1 dalis).

Valstybės narės, remdamosi šios direktyvos 27 straipsniu, gali apriboti Sąjungos piliečių judėjimo ir gyvenimo šalyje laisvę dėl valstybinės politikos, visuomenės saugumo ar sveikatos apsaugos priežasčių. Tačiau bet koks apribojimas, pavyzdžiui, draudimas atvykti į šalį, turi atitikti minėtoje direktyvoje nustatytas sąlygas. Šiuo aspektu pastebėtina, kad  priemonės, kurių imtasi dėl valstybės politikos ar visuomenės saugumo priežasčių, turi atitikti proporcingumo principą ir turi būti grindžiamos vien tik atitinkamo asmens elgesiu. Buvę kriminaliniai nusikaltimai patys savaime negali būti tokių priemonių ėmimosi priežastis. Atitinkamo asmens elgesys turi kelti tikrą ir pakankamai rimtą pavojų, kenkiantį vienam iš pagrindinių visuomenės interesų. Pateisinimai, kurie yra nesusiję su atvejo aplinkybėmis arba grindžiami bendrosios prevencijos sumetimais, nėra priimtini (direktyvos 27 straipsnio 2 dalis).

Atsižvelgdami į nurodytas ES teisės aktų nuostatas manytume, jog vien aplinkybė, kad asmuo praeityje turėjo skolų, neturėtų būti priežastis uždrausti šiam asmeniui atvykti į šalį ar joje apsigyventi. Vis dėlto, remdamiesi Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje pateikta informacija, pažymime, jog norėdamas sužinoti savo statusą, t.y. ar būsite įleistas į Jungitnę Karalystę, galite užpildyti paraišką vizai gauti. Nors Jums, kaip Lietuvos piliečiui, viza į Jungtinę Karalystę nėra reikalinga, atlikęs šią procedūrą, galėsite žinoti, ar Jums teisė atvykti į Jungtinę Karalystę nėra apribota.

Daugiau informacijos apie vizas galite rasti čia:

https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/tourist-short-stay-visas

Būtume dėkingi, jei informuotumėte, ar siunčiama informacija padėjo Jums rūpimu klausimu. Taip pat raginame pranešti, jei klausimo sprendimo metu susidurtumėte su kitais klausimais, susijusiais su Europos Sąjungos teisės taikymu.

Atgal
Apie departamentą
Istorija